KONST / Litografier / Färglitografi 11005007
*
nr 1100 5007
Petter Thoen
(f. 1943), Norge
Färglitografi, 2 st, Petter Thoen (f. 1943), EA-upplaga, bladets mått: 32x46
Petter Thoen, född 1943 i Norge, målare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2017
kl 19:17:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/3 23:39:51
1
100 kr
30/3 10:27:27
2
250 kr
30/3 16:04:00
3
300 kr
30/3 17:11:13
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Petter Thoen
Petter Thoen, född 1943 i Norge, målare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.
Läs mer om Petter Thoen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad petter thoen
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:29
*
Petter Thoen
Petter Thoen, född 1943 i Norge, målare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.
Läs mer om Petter Thoen
nr 1100 5007
Petter Thoen
(f. 1943), Norge
Färglitografi, 2 st, Petter Thoen (f. 1943), EA-upplaga, bladets mått: 32x46
Petter Thoen, född 1943 i Norge, målare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/3 23:39:51 | 1 | 100 kr |
| 30/3 10:27:27 | 2 | 250 kr |
| 30/3 16:04:00 | 3 | 300 kr |
| 30/3 17:11:13 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Petter Thoen
Petter Thoen, född 1943 i Norge, mÃ¥lare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.Läs mer om Petter Thoen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad petter thoen
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:29



